Menhol (Baca) Kamerası 30x Zoom HD

Yazar Sibort 14/12/2019 0 Yorum

menhol kamerasıMenhol kamerası, tek bir kişi tarafından çalıştırılabilen hafif, taşınabilir, kanal görüntüleme sistemidir! İnsan girişi olmayan endüstriyel veya çevresel alanlarda görüntüleme ve raporlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde kanalizasyon hattı incelemeleri yaparak, bacalar, kanalizasyon arıtma tesisleri ve diğer zor olan alanlara ulaşır. Menhol kamerası, rabıt girişleri, ev bağlantıları bulmak veya kanal içerisindeki tıkanıklığı belirlemek için de kullanılabilir. Menhol kamerası 5 metreye kadar uzayan, hafif karbon fiberle ayarlanabilen teleskopik bir uzatma kolu üzerine monte edilmiştir. 100 metreye kadar çatlak, çökme, eksenel kayma, kırık, tıkanıklık ve çeşitli kusurların ayrıntılı olarak görüntülenmesini sağlar. DN150mm ve DN1200mm çaplara kadar kullanılabilir.


 

 

 

menhol baca kamerasıSibort’ un Yeni WifiHD Menhol Kanalizasyon Görüntüleme Kamerası, Dokunmatik Tablet Kontrolü ile Canlı Kablosuz HD Video Sunuyor

“Zoom teknolojisini kullanarak, kanala girmeden menhol üzerinden kanalizasyonlarda, yüksek çözünürlüklü (HD) videolar çeker ve canlı görüntüleme için kablosuz olarak dokunmatik tablete iletir.”

Menhol uygulaması yüklüyken tablet ile görüntü yakalama, video kaydetme / oynatma / açıklama yanı sıra yakınlaştırma, aydınlatma ve eğim parmak uçlarının kontrolüne sunar. Ayrıca kamera motorlu yatırma, rögar içi merkezleme kabiliyetine ve dengeleme özelliğine sahip olduğundan, kurulum neredeyse hiç zaman almaz ve operatörün elleri tableti kullanmakta serbest kalır.

Menhol kamerası, tek bir kişi tarafından çalıştırılabilen hafif, taşınabilir, kanal görüntüleme sistemidir! İnsan girişi olmayan endüstriyel veya çevresel alanlarda görüntüleme ve raporlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde boru hattı incelemeleri yaparak, bacalar, kanalizasyon arıtma tesisleri ve diğer zor olan alanlara ulaşır. Menhol kamerası, rabıt girişleri, ev bağlantıları bulmak veya kanal içerisindeki tıkanıklığı belirlemek için de kullanılabilir. Menhol kamerası 5 metreye kadar uzayan, hafif karbon fiberle ayarlanabilen teleskopik bir uzatma kolu üzerine monte edilmiştir. 100 metreye kadar çatlak, çökme, eksenel kayma, kırık, tıkanıklık ve çeşitli kusurların ayrıntılı olarak görüntülenmesini sağlar. Yeni Menhol kamerasının merkezinde, 30X optik zoom özellikli HD zoom kamerası var. Kamera, borulardan maksimum ayrıntı sağlayacak şekilde ayarlanmıştır ve hafif motorları ile kamerayı maksimum aralık için mükemmel bir şekilde hizlar. Her mesafeden optimum görüntüleme için güçlü, odaklanmış aydınlatma ile görüntü netleştirmek için 16 adet led eklenmitşir. Kamera, Wi-Fi ağı ile birden fazla cihazın görüntü almasını sağlar. Şarj edilebilir lityum-iyon pil ile çalışır. Daha uzun çalışma süresi için her sistemle birlikte iki adet pil verilir. Tüm görüntüleme ve kontrol işlevlerini sunan Menhol uygulaması, Windows ve Android tabletlere yüklenir. Kontrol uygulaması sadece operatörün kullandığı tablet üzerindedir. Operatör panelinden yakınlaştırma, fokus, aydınlatma yoğunluğu ve eğimi kontrol ederken canlı HD video akışını izleyebilirsiniz. Alternatif olarak, devam etmekte olan denetimleri gözlemlemek için diğer kullanıcılar sadece görüntüleme modunda bağlanabilir. Uygulama ile video kaydı ve fotoğraf kaydı yapabilirsiniz, görüntüleri gözden geçirebilir ve açıklama ekleyebilirsiniz. Menhol kamerası uzatma çubuğuna güvenli bir şekilde takılıp çıkarilabilir. Baca derinliğine göre uzatma kollar 5 kat açılır ve tripod ayaklar ilne dengelenir. İndirme çubuğu toplamda 5 metrelik bir uzunluğa sahiptir. İndirme kolunun dip kısmında bulunan asansör ile kamerayı kanal merkezine getirerek görüntü almaya başlayabilirsiniz. Uzatma kolunun ucunda bulnan mekanizmaya bastırarak kameranın konumunu ayarlayabilirsiniz. (pistonlu bir mandal pozisyonu tutar). Tam stabilite için, uzatma kolu üzerindeki kelepçeler direğin üst ucunu tutar ve aynı zamanda operatörün ellerini tableti çalıştırmak için serbest bırakır.

 

Yorum Yap