KUYU KAMERALARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Tarafından Gönderildi oğuzhan 02/09/2023 0 Yorum(lar)

Kuyu Muayene Kameraları Hakkında Genel Bilgiler
Kuyu inceleme kameraları, su kuyuları veya madenler gibi derin delikleri incelemek ve içeride neler olduğunu görmek için kullanılan özel kameralardır. Kamera kafası, kuyuya indirilen esnek bir kablo üzerine monte edilmiştir. Kamera alçaldıkça kuyunun iç kısmının görüntülerini ve videolarını yakalar ve bunlar yüzeydeki bir monitöre veya kayıt cihazına aktarılır. Bu, operatörün kuyunun içini gerçek zamanlı olarak görmesine ve çözülmesi gereken sorunları tespit etmesine olanak tanır.

İnsanların ulaşması zor olan dikey kanallara girmeniz ve başka şekilde görülmesi zor olan şeyleri görmeniz gerekiyorsa, ekipman yardımcı olacaktır. Genellikle bir kuyunun veya madenin durumunu değerlendirmek ve tıkanmalar, çatlaklar, kırıklar veya diğer hasar türleri gibi performansını etkileyebilecek sorunları belirlemek için kullanılırlar.

Kuyu muayene ekipmanı oldukça sağlam olup su altında, çok ıslak veya kirli alanlarda çalışabilmektedir ve karanlıkta bile görebilmenizi sağlayacak özel aydınlatmaya sahiptir. Hasar olup olmadığını kontrol etmek veya kuyuya su veya gaz gelip gelmediğini kontrol etmek gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilirler. Su kuyusu kameraları, kuyu müteahhitleri, pompa montajcıları, sondajcılar ve sektördeki diğer profesyoneller tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır